Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Digital Speech Standard (.dss)

Digital Speech Standard (.dss) formaat on kõne digitaalseks salvestamiseks kasutatav standard, mille Olympus, Grundig ja Phillips ühiselt välja töötasid ja kasutusele võtsid.

Seonduv info

Selle standardi eesmärk on tagada erinevate tootjate salvestitega jäädvustatud helifailide esitamisvõimalus kõigi tootjate seadmetes. See tagab tarbijatele suurema valikuvõimaluse.

Digitaalse kõne standard vastab heli kvaliteedi ja salvestuslahenduste osas tänapäevase digitaalse infoühiskonna nõuetele. DSS formaat tagab oivalise kõnesalvestuste kvaliteedi, millel on kõrge pakkimistihedus, vähendatud failisuurus, võrguühendus ja talletusmugavus. Failihalduse hõlbustamiseks võimaldab see formaat faili päisesse lisada sellist täiendavat infot nagu näiteks kliendi/patsiendi nimi ja dokumendi tüüp.

DSS Pro (.ds2) formaat on .dss formaadi edasiarendus, mis tagab veelgi parema helikvaliteedi, et kõnetuvastus toimiks täpsemalt ja failid saaks konfidentsiaalsete andmete kaitsmiseks turvalisemalt krüpteerida (128-/256-bitine AES). Tänu spetsiaalsele kompressioonitehnoloogiale salvestub heli väikeste failidena, mida saab hõlpsalt e-maili teel edasi saata ning arhiveerida.

Professionaalsete kõnerakenduste puhul on .dss ja .ds2 formaadid esimeseks valikuks, kuna need on standardiseeritud ja tulevikuperspektiiviga talletusformaadid.