Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Hoia oma kaamerat heas korras

Kuna kasutame ainult kõige kõrgema kvaliteediga materjale, saab Olympus kaameraid aastaid muretult kasutada. Kui aga siiski peaks mingi probleem tekkima, remondib Olympus teie kaamera kiiresti. Tüpsema informatsiooni saamiseks pöörduge meie hoolduskeskusse.

Select a topic

Fotoaparaadi puhastamine

Välispind
Pühkige õrnalt pehme riidega. Kui fotoaparaadi pind on tugevasti määrdunud, siis niisutage riiet eelnevalt lahjas seebivees ja väänake korralikult välja. Pühkige fotoaparaati niiske riidega ja seejärel kuivatage puhta ja kuiva riidega. Kui olete fotoaparaati rannas kasutanud, siis puhastage selle välispindu puhtas vees niisutatud ja korralikult välja väänatud pehme riidega.

Objektiiv
Puhuge müügiloleva puhumispirni abil objektiivilt tolm ära. Kandke objektiivi puhastuspaberile veid objektiivi puhastusvedelikku ja pühkige objektiivi õrnalt.

Vedelkristallekraan
Pühkige õrnalt pehme riidega.

Mälukaart, patarei / aku ja akulaadija
Pühkige õrnalt pehme riidega.

Ettevaatust
Ärge kasutage puhastamiseks tugevaid lahusteid, nagu näiteks bensiin või alkohol, samuti ei tohi kasutada keemiliselt töödeldud riiet.
Enne fotoaparaadi puhastamist tuleb see kindlasti vooluvõrgust lahti ühendada või selle aku / patareid välja võtta.
Kui objektiiv jäetakse määrdunuks või märjaks, siis võib selle pinnale hallitus tekkida.

Kondensvesi fotoaparaadi sees

Mis on kondensvesi?
Külma õhu käes jahtub õhus olev veeaur kiiresti maha ja kondenseerub mitmesugustele pindadele veepiiskadeks. Kondensvesi tekib siis, kui fotoaparaat äkiliselt soojast kohast külma kohta viiakse.

Kondensvee ärahoidmine
Fotoaparaadi äkilisel soojast kohast külma kohta viimisel asetage see kilekotti ja sulgege kilekott võimalikult õhukindlalt. Jätke fotoaparaat selliselt ligikaudu tunniks ajaks seisma, kuni temperatuur fotoaparaadi sees jõuab ümbritseva keskkonna temperatuurini.

Fotoaparaadi hoidmine

Kui Te ei kavatse fotoaparaati pikemat aega kasutada, siis võtke patareid / akud ja mälukaart sellest välja ning jätke fotoaparaat jahedasse, kuiva ja hästi ventileeritud kohta.
Fotoaparaadi jaaku töökorras hoidmiseks tuleb aeg-ajalt aku täis laadida ja fotoaparaati sellega kasutada.