Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linna- ja reisifotograafia

Juba kaks ja pool aastat olen elanud Floridas, Orlandos ja alles nüüd olen ma lõpuks saanud veeta pika nädalalõpu New Yorkis. Olen juba näinud palju pilte, kuid 3 päevaga on peaaegu võimatu kõike läbi käia.

Nagu igal teiselgi reisil, püüan läbi ajada nii vähesega kui võimalik. Tulenevalt lennufirma suhteliselt rangetest pagasireeglitest, pidin seekord hakkama saama minimaalsega. Tavaoludes oleksin kaasa võtnud oma PEN-F kaamera, kuna see tagab oma mõõtmete kohta suurepärase kvaliteedi ja on nii meeldivalt diskreetne.
New Yorki ilma oli siiski raske ennustada ja vastavalt ilmateatele pidi esimesel päeval lakkamatult vihma sadama. PEN-F ei ole vastavalt ilmastikukindel, niisiis otsutasin OM-D E-M1 Mark II ja Zuiko 12-40 mm PRO kasuks. Võrreldes DSLR-iga on see kombinatsioon suhteliselt kergekaaluline ja arvasin, et see peaks hakkama saama enamiku minu subjektidega.

Üldjuhul pildistan pulmi ja ka arhitektuuri ning interjööre. Olen alati imetlenud ebatavalist tänavafotograafiat, mille sarnast teeb minu visionäärist kolleeg Thomas Leuthard. Oma esimeste New Yorkis veedetud tundide jooksul sain sellise inspiratsioonitulva, mille sarnast olen harva kogenud.
See linn on nii stimuleeriv ja ma leidsin subjekte igalt nurgalt: staatilisi subjekte ja ka situatsioone, kus pidin tegutsema kiiresti.

See kui sul on varustus, mis võimaldab sul olukordadele kiiresti reageerida ja neile keskenduda, on suureks abilks. Ebatavaliste perspektiividega saab volditava ekraani abil suurepäraselt hakkama.
Mingil moel tundsin, et olen üks „neist“ – pildijahil olev tänavafotograaf.

Esimene päev oli vihmane nagu lubatud. Samal ajal kui mu naine Times Square’il paduvihmas pikas järjekorras ootas, et õhtusele muusikalile piletid saada, suundusin mina naabruskonda pildistama. Lõpuks ometi oli õuejope kasutamine mõttekas – Floridas ei olnud seda kunagi vaja läinud. OM-D E-M1 Mark II oli pideva vihma käes ja ma teadsin kui usaldusväärne varustus see oli.

Viimane päev kostitas meid päikesepaistega ja me nautisime ratastega läbi Central Park’i sõitmist. Olin jällegi teadlik kui erakordne on selle süsteemi pildistabilisaator. Vahepeal salvestasin korduvalt videolõike. Filmisin näiteks rattalt – see on peaaegu uskumatu, mida 5-teljeline stabilisaator teha suudab.

Nädalavahetuse jooksul puutusin kokku erinevate pildistusolukordadega – alates tänavafotograafiast 5.nda Avenüü ümbruses ja metroos, kuni selliste klassikaliste turistisubjektideni nagu Ground Zero ja World Trade Center One ning Manhattani öise panoraami jäädvustamine Brooklyn Bridge’lt. E-M1 Mark II ja Zuiko 12-40 PRO said hakkama ja olid ideaalseks kaaslaseks. Järgmisele reisile tahan võtta 12-100 PRO, et pääseksin teatud olukordades lähemale ja saaksin näiteks WTC ONE detaile pildistada või inimestest porteevõtteid teha.

Autor ja fotograaf: Alexander Hahn

Pildigalerii

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega