Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

2020 on olnud ainulaadne aasta, sest oleme seisnud ja seisame senini silmitsi globaalse COVID-19 pandeemia ning sellest tulenevate piirangutega. Olen alati nautinud linnaruumi pildistamist ja seepärast tervitan toimekates linnaruumides piltide tegemise väljakutset, kogu maailmas, selle hetke ootamist, mil saan jäädvustada stseeni ilma, et ükski inimene peale jääks.

Kui mulle pakuti võimalust pildistada E-M10 Mark IV kaameraga, olin elevil, kuna sellega kaasnesid omad väljakutsed. Varasemalt olin saanud tundide kaupa linnades uidata ja oodata stseeni arenemist või seda ühte hetke, mil võõras perspektiivi andmiseks kaadrisse jääb. Sel korral pidin oma pildistamisstiili kohandama, säilitama sotsiaalset distantseeritust ja pildistama vaid väga piiratud aja jooksul.

NHS-i (National Health Service) võtmetöötajana pidin töö pärast ikkagi reisima Londonisse, kuigi ülejäänud linn oli karantiinis. Kasutasin töölt koju jalutamist igapäevase treeninguna ja võimalusena oma mõtteid koguda. Mulle tundus, et on oluline jäädvustada, kuidas elu oli äkitselt muutunud ja püüda sellest kõigest aru saada.

Mul on olnud viimaste aastate jooksul võimalik maailmas ringi reisida ja võin kõhklemata öelda, et E-M10 seeria on olnud minu kõige usaldusväärsem ja truum kaaslane. E-M10 Mark IV oli samasugune ja tänu selle ümberkujundatud käepidemele tundus kaamera minu käes koheselt julgustavalt mugav. Kui kõik ümbritsev tundus olevat pidevas ja ennustamatus muutumises, oli E-M10 Mark IV tuttavlikkus pildistamisel teretulnud.

Olen minevikus teinud sellise vea, et sõitsin ühe pildistatava hooneni jõudmiseks rohkem kui 100 miili ja avastasin siis, et ei ole oma kaamera akut laadinud! Olen sellest veast õppinud, kuid nüüd saab kaamerat laadida kaasaskantava laadijaga. Üks asi vähem, mille pärast muretseda kui oma kaameraga reisin ja minu arvates on see tänuväärne täiendus.

Pildistamine on alati olnud põnev ja mind lohutanud. Minu arvates on E-M10 seeria ja objektiivid usaldusväärsed ning tagavad kvaliteetpildid ilma mind tagasi hoidmata. Kui lähen välja pildistama, soovin alati kanda kaasas nii kerget varustust kui võimalik ja E-M10 Mark IV kasutamine sobib minusugusele alati liikvel olevale inimesele ideaalselt.

Autor ja fotograaf: Martina Govindraj

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega