Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

Meie oleme Lisa Nuber ja Patrick Scholz, „Social Traveling“ nime taga peituvad fotograafid! Viimastel nädalatel oleme veetnud kvaliteetaega koos uue OM-D E-M10 Mark IV kaameraga ja klõpsinud palju reklaamvõtteid.

Sageli veetsime terveid päevi uurides mitmesuguseid sihtkohti ja kombineerides tänavaid, et leida pildistamiseks parimaid kohti. Lisaks M.Zuiko Digital ED 14‑42mm F3.5-5.6 EZ pannkook-objektiiviga varustatud kaamera kerele, võtsime kaasa mitmesuguseid muid objektiive, sealhulgas M.Zuiko Digital 17mm F1.8, 25mm F1.8 and 45mm F1.8, et meil oleks kolm fikseeritud fookuskaugust ning samuti M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 PRO ja M.Zuiko Digital ED 14‑150mm F4-5.6 II.
Vaatamata kogu selle varustuse kaasa võtmisele, oli meie seljakott üllatavalt kerge – see on üks omadus, mida Olympus kaamerasüsteemi juures enim hindame. Kerel ja objektiividel on kompaktne, kergekaaluline disain, tänu millele on E-M10 Mark IV täiuslikuks reisikaaslaseks igaühele, kes ei soovi rasket varustust kaasas tassida, kuid tahab siiski vastupidavat kaamerat, mis suudab teha suurepäraseid pilte.

Meie teekond algas Saksamaa lõunaserval asuvast kodupiirkonnast, kus pildistasime Ravensburgi, Wangen im Allgäu vaateid ja veel mõnda muud kohta. Järgmisena oli nimekirjas Frankfurt, kus veetsime palju aega testides automaatset näotuvastust koos silmaprioriteediga. Isegi selles linnadžunglis ei pidanud me kordagi teravustamispunkti käsitsi muutma, kuna kaamera suutis iga kord pildistatava silmadele fokuseerida.

Veel üks suurepärane omadus, mis meie jaoks linnakeskkonnas tõeliselt hästi toimis, oli korduvsärituse režiim.
See on üks mitmesugustest kaamera AP-režiimidest (Advanced Photography) ja seda saab kasutada korduvsäritusega katsetamiseks väga lihtsatel, ent samas loomingulistel viisidel.

Peatumine Freiburgis võimaldas meil veel ühe nutika AP-režiimiga tutvust teha.
Live Composite funktsioon võimaldab jäädvustada vaatemängulisi ööstseene, ilma keerukaid trikke kasutamata. Selle režiimi kasutamiseks tuleb kaamera statiivile kinnitada. Kui subjekt on leitud, tuleb vaid lihtsalt päästikule vajutada. Kaamera teeb alustuseks ideaalsete heledussätetega foto ja jätkab seejärel kõikide heledustasemete muutuste salvestamisega. See tähendab näiteks, et valgustatud objekt ei näi liiga heledana, kuna heledus selles foto osas ei muutu. Samas, mööduvate autode tuled või ehk üle taeva liikuvad tähed, kirjutatakse komposiitpilti. Tulemuseks on vapustav kunstiteos, mis kombineerib kõik erinevad elemendid ühte pilti – ilma, et oleks vaja töömahukat redigeerimist.

Selles režiimis pildistamisel oli meie arvates tõeliseks abiks ka see, kui lihtsalt kaamera nutitelefoniga ühendada saab. OI.Share rakendusega saime pildi loomist nutitelefoni ekraanilt reaalajas jälgida. See oli suureks eeliseks, sest asetasime kaamera maapinnale väga lähedale, nii et võtte tegemine ja Live View funktsiooni kasutamine muutus keerukaks.

Tänu kaamera ja nutitelefoni kiirele Wi-Fi ühendusele, saime hetkega oma fotod telefoni salvestada. Kasutame seda funktsiooni palju, kuna oleme sageli reisimas ja meil puudub ligipääs oma arvutile. See tähendab, et ükskõik kus me pildistame, saame pildid koheselt oma sõpradele ja perele saata ning samuti need otse oma mitmesugustes online-kanalites avaldada.

Lisaks fantastilisele 20MP sensorile ja paljudele intelligentsetele režiimidele, on E-M10 Mark IV ka võimas 5-teljeline pildistabilisaator, mis lõikab välja filmimisel jäädvustanud rappumise ning muudab hämaras pildistamise tõeliselt nauditavaks. Meid hämmastab kui palju keerukat tehnoloogiat on sellisesse kompaktsesse kaamerasse pakitud!

Kui soovid meie ja meie projektide kohta rohkem teada saada, tule ja külasta meid aadressilwww.social-traveling.de.

Autorid ja fotograafid: Lisa Nuber and Patrick Scholz

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega