Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

1. Reisi liigse varustuseta

Reisides tasub liigne raskus koju jätta. Seepärast tuleb hoolikalt valida, milline kaameravarustus kaasa võtta ja kõik, mis pole esmavajalik, tuleks maha jätta. Fiksobjektiivid on imelised, kuid liiga palju objektiive võib reisil ebavajalikult raskeks ja kogukaks koormaks muutuda. Ühe või kahe suumobjektiivi kasuks otsustamine võib olla palju kergem valik. Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4 IS PRO on suurepärane variant kui võtta kaasa vaid üks objektiiv.

2. Helitu fotograafia

Helitu katik võimaldab pildistada diskreetselt nagu eeldab tänavafotograafia, pulmade või arglike loomade pildistamine, sest kaamera klõpsatused võivad häirivad olla. Kõigil OM-D kaameratel on elektroonilised katikud, mis muudavad võimalikuks helitu pildistamise.

3. Statiivid

Kuna Olympusel on suurepärane pildistabiliseerimine, läheb tavapärast statiivi vaja harva, kuid kui soovid pildistada väga pika säritusega, näiteks öötaevast – on statiivi kasutamine vältimatu. Selle jaoks soovitan kasutada reisimissõbralikku mudelit, mida on mugav kaasas kanda. Heaks alternatiiviks on GorillaPod – klamber, mille abil saab kaamera posti või puu külge kinnitada ja mis annab sageli suurema vabaduse eriliste pildistamisnurkade kasutamiseks. Selle toekuse pärast ei pea muretsema – OM-D IS saab nende vibratsioonidega hakkama. Lisaks, OI share rakendus võimaldab kaamerat mobiiltelefonist mugavalt kaugjuhtida.

4. Täiendavad toiteallikad

Toite lõppemine on õudusunenägu; seepärast hoia alati lisaaku või akupank käepärast. Uuematel Olympus mudelitel on USB-laadimise ja USB-toite kasutamise võimalus. Täiendava mälukaardi olemasolu on samuti soovitatav.

5. Varajane ärkamine

Päiksetõusu ja loojangu ajal on valgus madal, soe ja väga ilus – täiuslikud tingimused pildistamiseks. Niisiis, pane kell helisema ja planeeri pildistamine sooja ning kauni valgusega ajale. Vastu valgust pildistamine on üks tehnika, mis võib anda erakordseid tulemusi.

6. Kompositsioon

Fotograafia üheks alustalaks on kompositsioon. Kolmandike reegel ei ole alati parim valik, kuid see on miski, mida tuleks alati meeles pidada ja millest alustada enne teistsuguste lahenduste proovimist. Pane tähele, et fotograafias ei ole õiget ja vale, nii et ära eales loobu loominguline olemast!

7. Perspektiiv

Vaatenurgad mängivad fotograafilise väljenduse puhul üliolulist rolli ja võivad pilti täielikult muuta. Kaks äärmuslikku pildistusnurka, mille kasutamine annab palju võimalusi, on vaade linnulennult ja maapinnalt. Niisiis, ole loominguline ja proovi uusi nurki. Siinkohal võib suureks abiks olla pööratav puutetundlik LCD ekraan.

8. Võta alati kaamera kaasa.

Sa ei tea kunagi millal pildistusvõimalus tekib, seega võta alati kaamera kaasa ka sellistele seiklustele nagu sukeldumine, matkamine või ronimine. Selliste tegevuste jäädvustamiseks sobib ideaalselt Olympus Tough TG-6, mis on vee-, külma- ja põrutuskindel.

9. HDR-režiim

Olympus kaamerad pakuvad HDR-fotograafia võimalust. See on tehnika, mis võimaldab kaameral teha mitu erineva säritusega pilti ja luua neist pilt, milles on kokku kombineeritud nii heledad alad kui varjualad. See on ideaalne lahendus kvaliteetsete maastikupiltide tegemiseks, millel on suurepärased värvid ja ühtlane säritus.

10. Ära unusta detaile

On lihtne keskenduda vaid üldmuljele, kuid ära unusta väikseid detaile. Lill, liblikas või vihmapiisk on suurepärane pildistussubjekt, mis laiendab sinu väljendusvõimalusi. Seepärast võiksid oma järgmisele reisile kaasa võtta M.Zuiko Digital ED 30mm F3.5 Macro või the 60mm F 2.8 Macro objektiivi – need on mõlemad sinu Olympus kaamerale suurepäraseks täienduseks.

Autor ja fotograaf: Niklas Nilsson

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega