Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

2003. aastal kui esmakordselt oma käed Olympus Camedia kaamerale panin, ei osanud ma uneski näha, milline teekond see olema saab. Üles, alla, muutused stiilis, muutused fotograafia mõistmises, palju halbu filme ja mõnikord mõni hea. Üks asi ei muutunud kunagi…Olympus.
Alguses olin uudishimulik, hiljem köitsid mind head inimesed Olympusest, kes olid alati abivalmid ja nüüd varustuse kvaliteet, mis ei ole mind iial alt vedanud.

Minu stiil on dokumentaal/ajakirjandus, kuid mulle meeldib ka ekselda läbi sürreaalse ja abstraktse fotograafia maailma. Mulle meeldib jäädvustada kontserte, etendusi, pulmi, maastikke ja linnavaateid. Kõik see, mille puhul ma ei pea enda ees olevat stseeni mõjutama. Mulle meeldivad hetked ja spontaansed sündmused.
Oma pildistusstiili tõttu sisenen ma mõnikord bokeh-stiili. Mulle meeldib bokeh, kuid kui ma pildistan, siis ma bokeh peale ei mõtle. Ma püüan lihtsalt kasutada võimalikult lühikest säriaega ja võimalikult väikest ISO ning F-stoppi. Bokeh on kõigest toode. Loomulikult on objekti kaugus bokeh jaoks väga oluline. Mis puutub bokeh-isse, siis mulle meeldib pildistada öösel, kasutades heledalt valgustatud tausta, näiteks tänavalampe.
Ma pildistan üsna palju inimesi erinevatel pidudel, kontserditel, pulmades jne. Niisiis on alati tegemist hämara valgusega.
Kuni viimase ajani olen kasutanud 17mm, mis sobib suurepäraselt maastiku/linnavaadete jaoks. 25mm ja 45mm võtan kasutusele kui on tegemist inimeste, tänavafotograafia ja loomulikult hämara valgusega. Mind üllatas positiivselt nende objektiivide teravus, kiire fookus, kaunis Feathered bokeh ning kiirus.

Ma ei ole tehnikamees, seega ei saa ma süvaanalüüsi teha, kuid kui ma pildistan, siis hämmastavad detailid ja suurepärane kvaliteet panevad mu naeratama. Hiljuti küsiti mult nende objektiivide kohta näpunäiteid ja ma ütlesin, et mingeid näpunäiteid ei ole vaja, lihtsalt võta ja kasuta, sa ei saa eksida. Ma mõtlen seda tõsiselt, minu seisukohast ja minu fotograafilistest vajadustest lähtuvalt on need objektiivid fantastilised.

Autor ja fotograad: Silvijo Selman

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega