Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

Olympus OM-D süsteem on osutunud mulle minu viimaste aastate ekspeditsioonidel ja väljakutsuvatel tuuridel suurepäraseks partneriks. OM-D süsteemi eelmine mudel on juba käinud minuga Boliivias, Peruus, Põhja-Rootsis ja Alpides. Isegi vihm, rahe, -35°C jäised temperatuurid ja kuni 5,500 meetrini ulatuvad kõrgused ei ole eales selle suurepärase süsteemi jaoks mingeid raskusi põhjustanud. Eelkõige on kogu selle varustuse teistest DSLR kaameratest üsna paju väikesemad mõõtmed ja kergem kaal minu kui fotograafi enda poolele võitnud. Süsteemi väikene kogukaal võimaldas mul järjekordsele mägedevallutusele kaasa võtta varasemast rohkem objektiive, näiteks ka telesuumi.


Kokkuvõtvalt on kolm kõige olulisemat omadust nõudlike ringreiside jaoks: paindlikkus, usaldusväärsus ja tööomadused.

Uue Olympus OM-D E-M5 Mark III testimiseks otsustasin reisida Šveitsi Zugspitze ja Saxoni ümbritsevasse regiooni, mis on saksa ala kaks kõige kaunimat ja põnevamat maastikku. Alustasin oma reisi Eibseest, mägijärve juurest, mis asub täpselt Saksamaa kõrgeima, Zugspitze mäe ees.

Paremaid testtingimusi ei olekski osanud tahta: sadas tugevasti ja mind huvitas väga, kas E-M5 Mark III võiks olla võrdväärne E-M1 Mark II ilmastikukindlusele. Otse asjakallale asudes: jah! Vihm ei põhjustanud mitte mingisuguseid probleeme. Kaamera tuli väga hästi toime, märg ei avaldanud mingit mõju, kuigi kandsin kaamerat vaid ümber õla, nii et see oli otseselt tugeva vihma käes.Soovitud pildistamiskohta saabudes panin kaamera statiivile, et testida HiRes režiimi, mida olin teiste mudelitega varasemalt hõlpsalt kasutanud. Kui tulemust arvutist lähemalt vaatasin, avaldas toorfailide detailsus mulle tõsist muljet. Ilma HiRes režiimita tehtud piltide detailsus ja värvide realistlikus oli tagatud.

Teises pildistamiskohas, Partnach Gorges jätsin oma seljakoti maha ja võtsin kaasa vaid M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 PRO objektiivi. Isegi mäekuru halbades valgustingimustes, tuli kaamera väga hästi toime ja lainurk-objektiiv sobis ideaalselt selleks, et kogu mäekuru sügavus ühele pildile püüda. Mis mulle selles kontekstis kõige suuremat muljet avaldas oli pildi stabiliseerimise süsteemi efektiivsus – see võimaldas mul käest pildistada kasutades 1/2s säriaega. Nii sain ISO tundlikkuse üsna madala hoida ja ilma statiivita hakkama saada. Üks asi vähem kaasas kanda.

Matka käigus tuli madal kaal taas esile. Koos M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 PRO ja M.Zuiko Digital 12-40mm F2.8 PRO objektiividega sain kõik kaetud ilma end ülekoormatuna tundmata.

Kokkuvõttes võin kindlalt öelda, et uus Olympus OM-D E-M5 Mark III tegi rohkem kui läbis minu testi – see tõestas, et on minu fotograafia jaoks usaldusväärne tööriist. Vihm ja tolm ei kahjustanud selle tööomadusi ja minu loomingulisust ei piiranud miski. Võin sellele süsteemile täiesti kindel olla.

Autor ja fotograaf: Daniel Ernst

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega