Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Linn ja reisimine

Rändurina sain Lõuna-Tiroolis nädalaks võimaluse proovida uut E-M5 Mark III kaamerat. See on unikaalne kogemus ja soovitan seda neile, kes armastavad loodust ja hämmastavaid maastikke. Kahtlemata täiuslik valik selliseks puhuks.

Pean ütlema, et mind hämmastab see kui kompaktne ja kerge see on ning kõik selle uued omadused – Olympus on mõelnud kõige peale. See on väiksem ja kompaktsem, kuid nende tarbeks, kes vajavad suuremat käepidet, saab seda suurendada.

Fundamentaalne omadus on võimalus vihmas veelkord kontrollida kere ja objektiivide veekindlust, ilma, et peaks kaamerale langevate vihmapiiskade pärast muretsema, ning pean ütlema, et täiendused on märkimisväärsed. Nüüd olen täiesti valmis veetma tunde pildistades looduskaitsealal hirvi.

Väike kaamera jääb peaaegu märkamatuks, kuid kui soovid looduses loomi pildistada, soovitan lisaks sellise suure suumiga väga mitmekülgse objektiivi kasutamisele nagu M.Zuiko Digital ED 12-200mm F3.5-6.3 ka ennast puude taha paigutada. Saad kasutada ka helitut võtet, et mitte loomi minema hirmutada.

Stelvio piirkonna tippudesse tõusmise kestel on oluline, et kaasa võetav varustus oleks mitmekülgne ja samas kerge, sest need on järsud ronimised. Sel korral oli mul kaasas vaid kaks objektiivi, M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO, mis on väga mitmekülgne objektiiv iga olukorra jaoks ja M.Zuiko Digital ED 14-150mm F4-5.6 II. Esimest kasutasin maastike jaoks ja teist juhuks kui pidin looduses taas loomadele lähenema nagu juhtus selle kena ümisejaga. Mulle meeldib varast hommikuvalgust ja videvikutundi ära kasutada, need on parimad ajad kõrgeimatel tippudel ülima valguse saamiseks.

Mitmel korral olen kokku puutunud väga raske varustuse ja mitmete akude kaasas tassimise probleemiga ning tõsiselt kaalunud, kas võtta need ekspeditsioonile kaasa või mitte. Vaid ühe akuga Olympus E-M5 Mark III kaamerast jätkus mulle kogu päevaks. Salvestasin ronimise ajal isegi mõned videovõtted, ilma, et oleksin vajanud täiendavat statiivi või stabilisaatorit.

Oma teekonnal leidsin end sageli mägistelt aladelt, kus oli väga tuuline ja puudus turvaline koht objektiivide vahetamiseks, seega pidin seda tegema käigu pealt. Objektiivisüsteemi vahetuskiirus on oluline ja see on üks neist asjadest, mis Olympuse puhul mulle kõige vähem muret valmistab, sest aastatepikkuse süsteemi kasutamise jooksul ei ole ma senini pidanud sensorit puhastama. Lisaks tean, et võin oma objektiive muretult vahetada igasuguste ilmastsenaariumite korral. Muide, pean ütlema, et mulle olid seltsiks mõned eeslid, keda huvitas, mida ma seal põrandal istudes teen.

Pärast nädala jooksul läbi viidud erinevaid teste, pean tunnistama, et Olympus E-M5 Mark III on täiuslik reisikaamera – kerge, objektiivide vahetusvõimalusega, täpne ja väga kiire teravustamisega ning vastab seega iga reisifotograafi ootustele, kes vajab oma seljakotti kerget varustust.

Autor ja fotograaf: Oliver Vegas

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega