Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Sotsiaal- ja elustiilifotograafia

Igaüks tahab teada, kuidas enda Instagrami paremaks teha ja oma fotod ning konto eriti silmapaistvaks muuta. Olympus PEN on pungil võimalusi, mis teevad suurepäraste piltide tegemise ja Instagrami laadimise nii lihtsaks kui võimalik, niisiis siin on mõningad parimad näpunäited!

Värvivaliku hoidmine

Kuigi on oluline, et iga individuaalne foto oleks suurepärane, tuleb silmas pidada ka oma Instagrami konto üleüldist väljanägemist. Värvivalik, mis jookseb läbi kõikide sinu fotode, on suurepärane viis oma uudisvoo ühtlustamiseks. Näiteks võibolla on kõik sinu pildid valge/külma tonaalsusega või võibolla on su uudisvoog soojemalt toonitud ja sellel on rohkem oranže ning kollaseid varjundeid. Võid määrata, et Olympus PEN tooniks sinu pildid automaatselt soojaks või pisut külmemaks juba pildistamise hetkel. Vajuta MENU – COG ICON – KERI ALLA F PEALE – WB AUTO. Siin saad valida, kas Keep Warm Colour OFF või ON.

Mõtle pildi kuvasuhte peale

Selleks, et hoida oma uudisvoogu ühetaolisena, peaksid sinu pildid olema jäädvustatud sama küljesuhtega. Olympus PEN võimaldab sul pildistada ükskõik millise kuvasuhtega soovid, sealhulgas 1:1 ruutu, niisiis saad oma pildi täiuslikult kadreerida ja ei pea seda hiljem ruuduks kärpima, sest nii on kõik palju lihtsam. Kuvasuhet saab muuta Super Control menüüst. Vajuta OK ja leiad selle paremalt keskelt. Vali 4:3, 16:9, 3:2, 1:1 või 3:4.
Pane tähele, et kui pildistad 4:3 või 3:4 pead oma pilti Instagrami 5:4 portreeformaadi jaoks pisut kärpima, seega veendu, et jätad oma pildile jäädvustamisel ruumi, mille kaotamist sa ei pelga.


Kasuta Olympus PEN pööratavat ekraani

Üks Olympus PEN kaamera geniaalseid omadusi on selle pööratav ekraan, mis võib asjad märgatavalt lihtsamaks muuta. Kui oled flat-lay stiilis piltide looja, siis aitab ekraani enda poole pööramine sul saada selle ülalt tehtud täiusliku võtte, ilma et peaksid ekraani nägemiseks oma seade kohal küünitama.
Ekraani enda suunas väljapoole pööramisest ja selle oma raamil pikendamisest on abi ka siis kui sinu erialaks on restoranis toidu pildistamine. Saad hoida kaamerat kõrgel enda kohal ja hõlpsalt oma õhtuöögi ekraanil kaadrisse püüda.
Ekraani ülespoole pööramine on suurepäraseks abiks nende väga madalate võtete jäädvustamisel. Ükskõik, kas see on kingadest selle täiusliku pildi saamiseks või põrandalt tänavastseeni jäädvustamiseks, tänu ekraanile ei pea sa ise ideaalse seade saavutamiseks nii madalal olema nagu kaamera.
Pööratava ekraani saab ka täiesti alla pöörata ja see sobib ideaalselt kui tahad oma uudisvoo jaoks ennast pildistada. AUTO režiimil pildistades on sinu käsutuses E-portree valik, mis aitab nahatoone siluda ning tönu Olympus PEN kaamera puuteekraanile saad toksata päästikunupule ja kaamera teeb foto alles 2 sekundi pärst, jättes sulle piisavalt aega oma poosi sättimiseks.

Võta ruudustik käsile

Üks Olympus PEN’i kasulik omadus, mis aitab sul Instagrami jaoks pildistada, on kadreerimisruudustik (Framing Grid). Leia see, vajutades MENU-COGS – MENU C1 -- DISPLAYED GRID. Kui sinu uudisvoo keskmes on sümmeetria, proovi ideaalse võtte saamiseks esimest ruudustikkuva või kui sinu uudisvoos on subjekt alati pildi keskele lajatatud, siis aitab sind ruudustiku valik 4 või 5. Ruudustiku valik number 6, millel on kaks rida üleval ja all, tuleb eriti kasuks maastike pildistamisel, kuna aitab horisondi sirgeks saada. Kaalu kadreerimisruudustiku kasutuselevõttu ja vaata kas see aitab sul selle ideaalse Insta pildi saada.

Saad fotod WiFi-ga otse oma telefoni

Olympus PEN’i parim omadus on küll vist integreeritud Wi-Fi. Kasutades Olympus OI.Share rakendust saad Olympus PEN’i oma telefoniga ühendada, et äsja tehtud pildid kiiresti üle kanda ning otse Instagrami üles laadida. Võta Import Photos valik ja saad vaadata kõiki tehtud pilte, seejärel vali Import ning salvesta pildid oma telefoni, kust saad need Instagrami jagada – nii lihtne see ongi! Püsi lainel, et saada veel näpunäiteid Olympus PEN kohta

Autor ja fotograaf: Debs Stubbington

Pildigalerii

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega