Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Sotsiaalmeedia ja elustiilifotod

Minu nimi on Fiona Bishop. Ma pildistan inimesi ja olen spetsialiseerunud portree- ja pulmafotograafiale. Rohkem kui 10 aastat olen pildistanud inimesi alates varasest lapsepõlvest kuni kõrge vanuseni. 2015. aastal otsustasin keskenduda fotograafia uusimale innovatsioonile: peeglita kaameratele. Pärast lühikest proovi fotosessiooni, armusin kiiresti Olympus E-M1 kaamerasse. Võrreldes väikese, kergekaalulise Olympusega oli minu 4 kg SLR-kaamera raske ja kohmakas. Olympusele ümber lülitumine oli lihtne valik. Olen pildistanud E-M1 Mark II kaameraga alates jaanuarist ja jälgin põnevusega viimaseid arenguid.

Tahaksin võtta teid kõiki endaga kaasa pulma, reportaaži-stiilis fotosessioonile. Pulm on üks elu ilusamaid päevi. Jäädvustades selle päeva fotodele, saame neid erilisi hetki uuesti läbi elada ja neid veel paljude aastate pärastki lapselastega jagada. Minu jaoks on pulmafotograafia kõikide fotograafiažanrite tipp. Pulmapäev lendab mööda ja iga hetk tuleb kaunilt, kiiresti ning täpselt jäädvustada. See on nõudlik ala, mis hõlmab mitmeid erinevaid fotograafia aspekte. Pulmafotograaf veedab tavaliselt üheksa kuni 15 tundi päevas kaamera taga. Poseeritud ja varjatud pulmapildid tehakse fotosessioonidel ja päeva sündmuste kestel. Tuleb luua makropilte. Me peame jäädvustama ka sündmuse atmosfääri, fotografeerides arhitektuuri ja maastikke. Ja loomulikult tuleb pildistada maitsvat toitu ja torte. Just fotode mitmekesisus on see, mis muudab pulmafotograafia nii võluvaks.

Iga pulma taga peitub väga eriline armastuslugu

Pruut ja peig, Muriel ja Fabian, kohtusid kui nad olid noored. Nad kasvasid koos üles Ida-Šveitsi lasteaias ja hiljem armusid. Noorpaar abiellus kaunis Diessenhofeni linnas, otse Reini jõe kaldal.

Mulle meeldib kui vaikselt see kaamera pulmas pildistab. Kaunid, naturaalsed fotod saab jäädvustada „eesriide tagant“, ilma tseremooniat või pidu häirimata. Uus E-M1 mark II suudab nüüd pimedates kirikutes, mis jäävad ISO ülemisse vahemikku, täiuslikke pilte teha. Fantastiline pildistabilisaator lubab mul kasutada ka pikemaid säriaegu. Mulle meeldib pildistada pulmi, hoides kaamerat käes ja kasutada turvarihma. Aastatepikkusele kogemusele tuginedes olen veendunud, et see on parim lähenemisviis. Uue Olympus E-M1 kaameraga pulmas proovi fotosessiooni tehes, võtsin kindluse mõttes oma Nikon kaamera. Parem karta kui kahetseda, sest päeva lõpuks polnud Olympus 60mm makro-objektiiv ikka veel kohale jõudnud.Sensatsioonile lähifotograafia veenis mind 100%

Selleks, et sõrmused ideaalselt pildile püüda, tahtsin autost oma teise koti tuua. Kuid nagu ikka pulmades juhtub, mul lihtsalt ei olnud aega kotti tooma minna. Langetasin kiire otsuse, pildistada sõrmuseid ilma makrota. Mul oli plaanis makropildid õhtu edenes järele teha. Aga oma hämmastuseks avastasin, et ei pidanudki pilte kaugelt eemalt tegema ega seda etappi õhtul kordama. See oli võimalik tänu Olympus objektiivide ekstreemselt lähedasele seadistuslimiidile. Ma polnud eales midagi säärast varem näinud. Selle kaamera lähivahemik annab pulmades palju vabadust. On uskumatult lihtne lülituda selle režiimi ja tempokatel hetkedel tehtava reportaaži vahel. Nüüd ei suuda ma ilma sellise paindlikkuseta töötamist ettegi kujutada.
Autentne ja naturaalne

Pruudist, peiust ja nende külalistest varjatult kvaliteetsete piltide tegemine ei ole sugugi nii lihtne kui tundub. Fotograaf peab näima nähtamatu. Parimad pildid saab siis kui külalised ei tea, et neid pildistatakse. Täna kergele ja kompaktsele varustusele, on nähtamatu olemine lihsam kui eales varem. Esialgu muretsesin, kuidas minusse kui fotograafi suhtutakse kui mul kohmakat, pikka objektiivi pole. Kuid sain sellest hirmust üle juba ammu. Lõppude lõpuks taandub kõik sellele, et kui sa teed kõrge kvaliteediga fotosid, ei vaja sa uhket kaamerat, et näidata „ma olen fotograaf“.

Mulle meeldib väike kott ja see, et saan pildistada ilma akutallata. Nii saan töötada palju diskreetsemalt kui ei pea ebavajalikku raskust kaasas kandma.

Kõrgetasemeline ja julge

Minu kaamera on väike ja käepärane, kuid sellel on siiski kõik, mida vajan ja rohkemgi veel. Näotuvastuse funktsioon on uskumatult suureks abiks kui on vaja varjatult kiireid jäädvusi teha ja selle täpsus ning kiirus on mulle muljet avaldanud. LiveView võimendus annab teatava turvatunde ja uuenduslik, pööratav ekraan pakub suurepäraseid uusi perspektiive, mille saavutamine oli varasemalt võimatu. Kokkuvõttes, olen ma oma uuele Olympus varustusele väga tänulik kõikide nende uskumatute võimaluste eest, mida see on andnud.

Autor ja fotograaf: Fiona Bischof

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega