Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Sotsiaalmeedia ja elustiil

„See, et telefon on täis tuhandeid kasutuid pilte oma lastest on tänapäeval värskete vanemate puhul peaaegu et reegliks. Tegelikult ei vaadata suuremat osa neist piltidest kunagi uuesti. Käesolevas artiklis jagan näpunäiteid, kuidas teha pilte, mis on väärt salvestamist, kasutades korralikku kaamerat. Ja milline oleks parem aeg alustamiseks kui sügis? Lehed ja päikesevalgus on kuldsed ja kõikjal on pildistusvõimalusi“

Sain oma esimese Olympus PEN kaamera viie aasta eest, peagi pärast oma esimese poja sündi. Olen sellest ajast saadik Olympus kaameraid kasutanud. Siin on minu parimad näpunäited.“

Tee tõelisi portreid
Minu absoluutne lemmikobjektiiv, mida iga Olympus kaameraga koos kasutada, on M.Zuiko Digital 45mm F1.8. Ma kutsun seda oma „portreeobjektiiviks“. See võimaldab mul oma lastest portreepilte tehes lähedale ja isiklikuks minna ning samuti luua kauneid, uduse taustaga pilte distantsilt.
Esimene pilt on minu 45mm objektiiviga tehtud portree. Siin on fookuses vaid minu poja, Philipi nägu, samas kui esiplaan ja taust on udused. Kõlab keeruliselt? Ma klõpsasin vaid oma kaamera puuteekraanil tema näole ja minu kaamera tegi ära kogu ülejäänud töö. Lihtne kui lapsemäng.
Tänapäeval on osadel mobiiltelefoni kaameratel valikus selline võimalus nagu „portreerežiim“, kuid ära lase end petta. Tehnoloogia üritab jäljendada seda, mida teeb portreeobjektiiv, andes üsna segased tulemused. See on sellistes pildi detailides hõlpsasti märgatav nagu näiteks lehestikus. See lihtsalt ei näe nii hea välja.


Pildista ülevalt
Beebisid ei ole alati lihtne pildistada, eriti kui keegi ei aita neid püsti hoida! Olen lahendanud selle pildistades oma beebisid ülevalt. Kutsun seda naljatledes „beebide laotuseks“.
Siinkohal võid vabalt võtta ja stiliseerida pilti beebi ümber asetatud esemete abil, kuid mulle meeldib oma fotod võimalikult naturaalsena hoida. Sellegipoolest meeldib mulle värvitemaatikale kindlaks jääda, et tuua pildile mõningast harmoonilisust. Järgmisel fotol olen kasutanud vaid neutraalseid värve. Ülevalt pildistades kasutan oma M.Zuiko Digital 17mm F1.8 objektiivi.
17mm F1.8 objektiiv sobib suurepäraselt ka kaunite vaadete jäädvustamiseks. See objektiiv on objektiiv, mida sa ei taha perereisile minnes maha unustada kui tahad pildistada oma lapsi tuues samas pildile ka neid ümbritseva keskkonna.

Jäädvusta hetked ja jaga neid koheselt
On oluline märkida, et saad oma fotod igal hetkel ja igal pool sujuvalt oma nutitelefoni edastada, kasutades selleks Olympus OI.Share rakendust. Lihtsalt klõpsa kaamera puuteekraanil jagamisikoonile, ava rakendus ja vali pildid, mille soovid oma telefoni edastada. Juhul kui valid pildid jagamisikooni abil juba kaameras, siis OI.Share rakendus küsib, kas soovid need pildid importida kui kaamera nutitelefoniga ühendatakse ja avab OI.Share rakenduse. OI.Share rakendust ei ole vaja täiendavalt valida. Isegi kui kaamera on väljalülitatud, edastatakse pildid automaatselt sinu telefoni kui oled bluetoothi aktiveerinud.

Tee hämaras suurepäraseid pilte
November ja detsember võivad pildistamiseks keerulised kuud olla kui päike ei paista. Siin on pilt, mille tegin oma poegadest meie iga-aastase perekondliku jõulukaardi tarbeks.
Ükskõik kui palju nutitelefonide tootjad väidavad, et nad on nutitelefonide kaamerate hämaras pildistamise piirangud kaotanud, näivad nutitelefoniga hämaras tehtud pildid ikkagi pisut „puuduliku kvaliteediga“ ja teralised. See on sellepärast, et vähese valguse kompenseerimiseks täiustatakse pilte digitaalselt. Sellest on kahju, kuna see võimaldab telefoniga pildistada vaid siis kui tingimused ja valgustus on täpselt õiged.

Minu igapäevased pildistusnipid

Ma teen palju pilte ja seepärast olen kogunud mõningaid väikeseid „trikke“, mis muudavad minu pildid õige pisut paremaks. Siin on mõned suurepärased näpunäited suurepäraste fotode tegemiseks sügishooajal:
Ära seisa otseses päikesevalguses. Otseses päiksesäras pildistamine põhjustab kissis silmad, suured kontrastid ja teravad varjud. Kui päike paistab, eelistan pildistada varjus.
Vastu valgust võib saada ilusad pildid. Sügisel on valgus hajusam ja kuldsem võrreldes kesksuvega. See tähendab, et on võimalik pildistada vastu valgust. Sellistes tingimustes on optimaalne kasutada Olympus PEN kaamerat, sest telefonikaamera jääb hätta.
Oota täiuslikku valgustust. Oled sa kunagi pildistanud päeval, mil vaheldumisi paistab päike ja sajab vihma? Maailm lihtsalt särab kui vihm lõppeb ja päike pilvede vahelt välja murrab. Pildistamiseks ideaalne. Teine suurepärane aeg on „kuldne tund“, mil päike horisondi lähedal asub.
Siseruumides pildistades keera nägu akna poole. Igaüks näeb parem välja kui on pisut „akna valgust“.
Lapsed näevad paremad välja kui nad ei tea, et neid pildistatakse. M.Zuiko Digital ED 75mm F1.8 objektiiv võimaldab lastest piisavalt kaugel seista, et nad sind ei märkaks. Naturaalsete, poseerimata piltidega on alati vähem jamamist kui poseeritud piltidega. Lastele meeldib naljakaid nägusid teha ja neil puudub keskendumisvõime kui palud neil pildi jaoks poseerida. Lihtsalt pane nad naerma ja tee neist märkamatult pilti.

Autor ja fotograaf: Ingrid Holm

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega