Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Video

Tunnistagem, et ei ole olemas täiuslikku kaamerat, vähemalt minu jaoks.
See ei ole ilmselt see, mida arvasid, et Olympus kaamera artiklist loed, kuid lubage mul selgitada. Režissööri ja filmitegijana usun kirglikult väidet, et lugu on alati kõige tähtsam.
Ükskõik kui ilus ja tehniliselt täiuslik pilt on, sellel ei saa kunagi olla sama mõju kui pildil, mis viib sind jutustuse teekonnale.
Ma usun, et iga lugu väärib jutustamist selles meediumis ja nende tööriistadega, mis seda kõige paremini teenivad. Selles suhtes võib kaamera olla kas abiks või takistuseks.
Las ma illustreerin seda. Filmitegijana töötan ma erinevate stiilide ja ainestikega.
Mõned on suurejoonelised ja eepilised, mõned õrnad ja ilusad ning mõned toored ja ausad. Iga loo esitamiseks sobib kõige paremini erinev kaamera.

Olen kogenud, et toorete ja ausate filmide puhul võivad suured kinokaamerad tootmise liiga aeglaseks muuta. Ja kui sa suure kaamera noore näitleja või mitte-näitleja näkku topid, kaotad kiiresti osa sellest tõelisusest. Selle kaameraga filmi võttepaigal töötamise juures on midagi maagilist. Selle asemel, et peaks stseene keerukal viisil struktureerima ja koreograafiat looma, et veenduda kaamera võimekuses jäädvustada stsenaariumis toodud dramaatilisi elemente, on see uus kaamera mu produtseerimisstiili drastiliselt vabamaks muutnud. Just selle pärast oli minu viimase filmi „REVEL“ jäädvustamine OM-D E-M1X kaameraga suurepärane kogemus.

Minu jaoks oli see ideaalne kaamera selle loo jutustamiseks.
Täiuslik tasakaal suuruse, funktsionaalsuse ja pildikvaliteedi vahel. Selleks, et jäädvustada lugu olemasoleva aja jooksul, otsustasime teha „Revel“ filmi stiilis, milles meie stsenaarium ja dialoog oli väga lahtine, lastes meie näitlejad stseenis vabaks ning peaaegu vaid dokumenteerides seda, mis juhtub. Jäädvustades OM-D E-M1X kaameraga, ei pidanud me stseene keerukal viisil struktureerima ja koreografeerima, et saaksime oma kaamera alati positsioonile asetada, vaid saime koos steeniga liikuda ja maagia jäädvustada. Selle kaamera mõõtmete, Sync IS-i, pildikvaliteedi, kiirete 1.2 objektiivide, vastupidavuse ja päris maailma kasutatavuse kombinatsioon muutsid äkki mitmed võimatud stseenid tehtavaks. Sync IS abil saime ruttu matkida nii mitmeid kinokaamera liikumisi kõigest kaamerat käes hoides. Kui midagi maagilist juhtus, saime sealsamas koha peal kaamera asetuse ja liikumise üle otsustada, ilma, et peaks „STOPP“ karjuma. See oli tööriist, mis teenis tõeliselt hästi jutustuse huve. „Revel“ filmi loo ja minu jaoks oli OM-D süsteem ja OM-D E-M1X täiuslikuks kaameraks

Autor, fotograaf ja videograaf: Janne Armunét

Pildigalerii

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega