Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Video

Peatu, võta kaamera välja, jäädvusta see hetk ja jälle edasi! See on minu/meie uus igapäevarutiin.

1. osa: marsruudi planeerimine ja kottide pakkimine

Vabakutselise videograafi ja liikumisdisaineriga asusin mais 2019 koos oma partneri Larsiga aasta pikkusele reisile, et avastada mitmeid Euroopa riike. Me tahtsime kogeda erinevaid keskkondi ja kultuure, mis sageli eksisteerivad geograafiliselt lähestikku – ning proovida, kas sellel digitaalajastul on tõesti võimalik töötada ükskõik kus. Me soovisime ka oma loomingulisi patareisid laadida ja naasta koju uue energia ja inspiratsiooniga. Otsides uusi perspektiive, lõhnu, värve, maitseid ja seiklusi – tahtsime oma elulisi vaateid avardada.
Meie transpordivalik: mootorrattad. See võimaldaks meil sissetallatud radadelt kõrvale kalduda ja uurida teistsugust külge Euroopast. Meie plaan on olla ilma plaanita!

Pärast seda kui olime minevikus reise üksikasjalikult planeerinud, hakkasime aru saama, et asjad ei arenenud peaaegu kunagi nii nagu eeldasime. Sel korral otsustasime olla spontaansed! Me tahtsime jätta endale vabaduse valida oma järgmine sihtkoht olenevalt oma tujust ja töö prospektidest.

Enduro-reisimine pakub mitmeid eeliseid ja palju vabadust, kuid see tähendab ka seda, et saad kaasas kanda väga vähe pagasit. Niisiis, pidime oma varustuse valimisel väga hoolikad olema ja saime kaasa võtta vaid selle varustuse, mida 100% usaldasime. Olles kasutanud Olympus tooteid juba mitu aastat, olime nende eelistega hästi kursis ja veendunud, et need oleks meie teekonnal täiuslikeks kaaslasteks.

Videograafina olen Saksamaal sageli kasutanud Sony varustust, millel on 35mm formaadis sensor, kuid selle reisi jaoks vajasin rohkemat kui vaid suur sensor. Ma ei teadnud täpselt, mida oodata, kuid teadsin, et vihmal, liival, kuumusel, tolmul, müksudel ja vopsudel saab selles olema oma roll. See tähendas, et vajasin varustust, mis peaks vastu ekstreemsetele tingimustele, just nagu Olympus OM-Dd. Seega jätsin oma Sony varustuse koju ja pakkisin selle reisi jaoks kaasa üleni Olympusest koosneva komplekti. Sellise teekonna jaoks ei olnud kõige olulisemad mitte üksnes toote vastupidavus ja usaldusväärsus, vaid ka suurus oli üheks võtmefaktoriks.

Aasta aega ainult meie, meie mootorrattad ja tee. Kuna meil tuli reisile kaasa võtta palju selliseid olulisi asju nagu telk, magamismatid, magamiskotid, suveriided, talveriided, esmaabikomplektid, sülearvutid, toit, jne., oli suurusel väga oluline roll. Just selles osas on Olympus M.Zuiko Pro objektiividel suur eelis: need on väikesed, vastupidavad ja neil on fantastiline valgustugevus. 3 head põhjust võtta need meie seiklusele kaasa! Ma jätsin rõõmuga oma gimbali koju, kuna OM-D süsteemi suurepärane pildistabilisaator saab selle tööga sama hästi hakkama.

Tahtsime oma teekonna filmina dokumenteerida, seepärast oli oluline, et videosalvestustel oleks täiuslik heli, mis piltide taga olevaid lugusid täiendaks. Kuna Olympus LS-P4 on nii universaalne, et hõlmab Gun-mikrofoni ja helisalvestit, säästsime südamerahuga palju ruumi. Ühendades oma kaamera kiiresti üles seatud LS-P4-ga, saime professionaalse heli otse oma videoklippidele lisada. Kui meil on vaja märkmeid teha, saame samuti ilma lisamikrofoni kasutamata otse seadmesse salvestada ja intervjuude jaoks saab klõpsuga kinnitatava mikrofoni otsas oleva käepärase helisalvesti hõlpsalt taskusse libistada. Niisiis säästsime me jällegi palju ruumi ja kaalu!

Kui komplekt kokku pandud, saime lõpuks seiklusega pihta hakata – suundudes esialgu Lõuna-Euroopa poole. Pärast 3 kuud „teel olekut“ tean ma nüüd, et sellele teekonnale asumine oli absoluutselt õige otsus. Iga päev millegi uue nägemine ja kogemine ei jäta aega kodu ja eelneva igapäevaelu igatsemiseks. Me ei jõua ära oodata, et näha, millised seiklused meid ees ootavad!

Autor, fotograaf ja videograaf: Carolin Nina Jasiak

Pildigalerii

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega