Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Video

Seal, kus ookean kohtub taevaga, kus hiiglaslikud merekoletised valitsevad meresid ja kuhu piraadid matavad oma aarded – võibolla just siit võime leida merineitsid, kellest nii paljud vanad meremehed räägivad kui päevavalgus hajub ja meeled on liigsete jookide poolt nüristatud…

Mehhiko ootab meid oma müstiliste kultuuridega, mis on peidetud vihmametsa sügavustesse mattunud varemete alla. Meie allveefotograafidest, videograafidest, koopasukeldujatest ja USAst pärit tippmodellist koosnev meeskond läheb sügavale džunglisse, mis asub Yucatani poolsaarel – seal kus troopiline vihmamets katab tasandikke nagu roheline vaip ja maastikku kujundab läbitungimatu floora. Just siit maagilisest kohast leiab sissepääsu müstilisse ja tumedasse allveemaailma: cenotede varjatud maailm – meie märkimisväärne ja erakordne veealuse moefoto sessiooni asukoht.

Minu naine Melanie ja mina sukeldume maiade allilma, et pildistada Mehhiko cenotedel kõige suurejoonelisemal moel Ameerika tippmodelli Hannah Fraserit alias Hannah merineitsit. Tänane keskendub Pariisi moelavade asemel Mehhiko koobastele. Meie projekti plaan valmis kaua aega tagasi ja see tuleb ellu viia ülima keskendumisega. Meie hingemattev seiklus algab detailse ja põhjaliku nõupidamisega. Markus Fleischmann, Pro Dive International omanik ja meie sukeldumisgiid Matt selgitavad kõiki käitumisreegleid, mida peame sellisel cenote sukeldumisel arvestama. Selged juhtnöörid, selged reeglid. Mitte mingeid kui-sid ja aga-sid. See on eriti oluline, kuna see pildistamine toimub esimest korda cenotede SEES, mitte EES.

Sissepääsu juures on vesi kristallselge ja sädeleb uskumatutes sinise, rohelise ja türkiisi varjundites. Selle ligikaudu 25°C temperatuur on keset kuuma Mehhiko vihmametsa teretulnud muutuseks. Möödudes mõningatest magevee kilpkonnadest, sukeldume grotti, mille ülemine osa on täidetud õhuga. Seepärast pääseb ka meie modell Hannah hõlpsalt sinna ligi. Grotti sissepääsu juures hämmastavad meid muljetavaldavad valgusefektid. Päikesekiired läbivad kristallselge vee ja liiguvad põhja suunas, kus nad vaatemänguliselt tantsivad. Seal ta on: merineitsi liigub aeglaselt meie poole – müstiline, et mitte öelda maagiline kohtumine kauni olendiga. Nähtavus on rohkem kui 100 meetrit. Imetlusväärsed, valgusküllased alad asuvad aga täiesti vee all ja sinna pääseb vaid koos detailse konsultatsiooni ja spetsiaalsete turvameetmetega. Hoides kinni fikseeritud juhtköitest, mida võib leida kogu koopasüsteemi ümbrusest, liigume edasi kaugemale ja kaugemale pimedusse, tundes ühtaegu ohtu ning lummust. Järsku ilmuvad pimedusest kuninglikud saalid. Need on täis stalagmiite ja stalaktiite, mis meie lampide valgel kuldsetes toonides säravad. Meie merineitsi liigub kitsaste tühimike ja lubjakivist moodustiste vahelt läbi. Pärast 15 minutit sukeldumist saabume lõpuks cenote keskkohta. Tõuseme pinnale. Selles kohas ei ole koobas täiesti vee all ja seetõttu on see ideaalselt muinasjutuline asukoht eriliseks moefoto sessiooniks.

Ükski asukoht ei ole teisega võrdne. Iga cenote, iga stseen on erinev ja fotograafiliselt omamoodi veetlev – mõnikord pime ja müstiline, mõnikord majesteetiline ning külluslik. Mehhiko cenotede süsteem äratab meis ja meie modellis kahtlemata teatud hämmastust. See mõjub justkui naiseliku ilu ja merealuse ilu liit. Oleme täiesti rabatud. Päikese valgusmängud, keha esteetiliselt kaunis presentatsioon vee all, kuid ka sügavale maiade peidetud maailmadesse sukeldumise põnevus, merineitsid ja sireenid on need, mis meid täielikult vaimustuma panevad. Ja lõpuks oleme leidnud, mida otsisime: rabav ja muinasjutuline merineitsi. Ainuke puuduv asi on inimesest kaasa armastus, mis selle hingetu ja hukatusele määratud olendi tema merineitsina elamise saatusest vabastaks. Kahjuks on meie meeskonna meessoost pool juba ära võetud …

Autor ja fotograaf: Melanie ja David Benz koostöös videograaf Niklas Nischkega

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega