Näib, et kasutate käesoleva veebilehe sirvimiseks Internet Explorer 6. See veebilehitseja on nüüdseks vananenud.
Turvalisema ja usaldusväärsema sirvimise tagamiseks on teil soovitatav oma veebilehitseja ühele järgnevale versioonile uuendada:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Eesti

    Riikide leheküljed

Video

Olles eelnevalt Olympuse tarbeks reklaamvideoklippe ja fotosid teinud, olin väga meelitatud kui mul paluti toota materjali ka nende uute fotokottide lansseerimise tarbeks: Cosyspeed “Streetomatic” vöökott, kott-kotis tüüpi Manfrotto "Explorer bag", ja mitmekülgne universaalne seljakott “Everyday Camera Backpack.

Me tahtsime näidata, kuidas neid tooteid praktikas kasutatakse koos kõikvõimalike lisatarvikutega, mida pildistaja igapäevaselt vajada võib. Stsenaarium oli lihtne: näidata tüüpilise päeva käigus toodete disaini ja omadusi, kasutades iga loo jaoks erinevat fotograafi. Panime vastavalt sihtturule paika peamised karakterid ja seejärel valisime kolm võttepaika: „Streetomatic“ vöökoti jaoks valisime Duero kallastel asuva Porto, Portugali imekauni ajaloolise piirkonna. Linna uus, modernse arhitektuuriga ääristatud piirkond sai valitud „Explorer“ koti jaoks. Olympuse uue „Everyday Camera Backpack” seljakoti lavaks sai Vigo, Hispaania linn, kust Jules Verne’ kohaselt võib leida kapten Nemo kõige kiivamalt hoitud saladuse.

Just paar nädalat enne selle töö tellimust oli lansseeritud OM-D E-M1X kaamera ja tänu selle uuele OM-Log 400 režiimile (nüüd on see saadaval ka viimase püsivaraga OM-D E-M1 Mark II kaameral), oli meie võttevarustuse valik ilmselge. Tavaliselt võtab uue kaameramudeliga harjumine pisut aega, kuid Olympus OM-D seeria puhul on ühe mudeli teise vastu vahetamine lihtne, sest menüüstruktuur on väga sarnane. Tuleb vaid ennast uute omadustega kurssi viia ja selle võimaluste ning mitmekülgsusega vilumus saavutada. Mis puutub objektiividesse, siis otsustasime kasutada M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO ja M.Zuiko Digital 45mm F1.2 PRO, need kaks objektiivi peaksid olema iga videograafi kotis ning on minu isiklikeks lemmikuteks. Nende kvaliteet on fantastiline, isegi kasutades maksimaalset ava. Tänu tagasi tõmmatavale manuaalse teravustamise rõngale (videograafia puhul hädavajalik) ja täppiskuva funktsioonile, on nende kasutamine lihtne. Veelgi suurema täpsuse saavutamiseks võisime loota M.Zuiko Digital 7-14mm F2.8 PRO ja M.Zuiko Digital 75mm F1.8 PRO objektiividele.

OM-Log 400 režiimi valimine tähendas töötamist minimaalselt ISO 400 seadistusega. ND-filtrite kasutamine võimaldas pildistada nii suure avaga kui F1.2! OM-Log 400 režiim lubab töötada suure kontrastsusega olukordades, ilma seejuures väga heledates või varjulistes kohtades detailsust kaotamata.
LUT olemasolu muudab järeltöötluse käigus gradueerimise ja korrigeerimise lihtsaks.
OM-D E-M1X kaameraga video filmimine osutus tõeliseks kvaliteedihüppeks.
Parandused sisemises pildistabiliseerimise süsteemis on samuti märkimisväärsed; täiendavate lisatarvikute järele pole vajadust; lihtsalt kaamera ja kindel käsi. Minu jaoks on see üks OM-D seeria parimaid omadusi – eriti video jäädvustamiseks – suur toimimiskiirus pluss väiksemad mõõtmed võimaldavad märkamatult sisse sulanduda, peaaegu nagu turistil, ükskõik kus sa ka ei pildistaks.E-M1X üleüldine kiirus on veel üheks märkimisväärseks arenguks. Fokusseerimissüsteem ja selle võime subjekti jälgida, kas läbi traditsioonilise C-AF või läbi jälgimissüsteemi, on kiire ning efektiivne. See tuleb väga paljude erinevate võtteolukordadega imetlusväärselt hästi toime ja sobis selle töö jaoks ideaalselt.
Loomulikult on video puhul väga oluline ka heli ja kuigi siinkohal oli kõige tähtsamaks muusika, kuuleme ja tunneme siiski ära mõningad helid, mis said jäädvustatud LS-P4-ga, kergekaalulise ja suurepärast helikvaliteeti pakkuva helisalvestiga.

Kolme reklaamvideo ja reklaamfotode valiku tulemus kinnistas täielikult minu otsuse jätkata Olympuse kasutamist oma peamise filmimis- ja salvestusvarustusena. Suurepärane kvaliteet, võimekus ja mitmekülgsus.
Vaata meie „tootmisvideot“ ja kõigi kolme kaamerakoti lõplikke reklaamvideoklippe all pool.

Autor ja videograaf: Fernando Rey Daluz

Kõik pildid on jäädvustatud järgneva varustusega